Hakkında

2009 yılından bu yana Fırat Çakır önderliğinde 25 kişilik bir ekip ile Nişantaşı’ndaki merkezimizde sanat dünyasından, iş dünyasından ve farklı mesleklerden kişilere bireysel seanslar verilmekte olup NLP, Yaşam Koçluğu ve Sağlıklı Yaşam Koçluğu butik eğitimleri yapılmaktadır. Türkiye’nin önde gelen birçok kurumunda “Kurumsal İşletmelerde Eğitim, Spor, Sağlık Programı” adını verdiğimiz kurumsal eğitimler gerçekleştirilmektedir. Yaptığımız eğitimlerin bir benzerinin olmaması ve yapılan anketler doğrultusunda başarı sonuçlarının yüzde yüz civarında olması tüm kurumlarda vazgeçilmez eğitim şirketleri arasında olmamızı sağlamaktadır. Eğitimlere katılan herkesin gerek iş gerek özel hayatlarında elde ettikleri başarı bizi ziyadesiyle mutlu etmektedir.

Bununla birlikte her yıl üniversitelerde “Motivasyon ve Başarı, İletişim – Beden Dili ve Sağlıklı Yaşam” üzerine düzenlenen seminerlerle yaklaşık 15, 000 öğrencimiz ile bir araya gelinmektedir.

“Bir kişi fiziksel, mental ve ruhsal olarak sağlıklı değilse gerçekten sağlıklı değildir.” felsefesinden yola çıkarak hem bireysel seanslarımızla hem de bireysel ve kurumsal eğitimlerimizle bireylerin fiziksel, mental ve ruhsal olarak sağlıklı olmaları noktasında çalışmalar yapmaktayız. Bu sayede kişilerin daha zinde, daha dinamik bir yaşam sürmeleri; kendi içleriyle, aileleriyle, çocuklarıyla, çalışma arkadaşlarıyla gerçekten doğru birlikteliği yakalamaları konusunda daha bilinçli hale gelmelerini sağlamaktayız.

Vizyonumuz:  Fiziksel, Zihinsel,  Ruhsal sağlık alanlarında ülke ve dünya genelinde sektörünün öncüsü olmakla birlikte yeniliklere açık, gelişime ve değişme dayalı bir anlayış ile gelecek nesillere daha sağlıklı bir hayat sunma noktasında anahtar rol oynamaktır. Eğitim, seminer, bireysel seanslarla beraber yazılı ve görsel basında da varlığı ile daha bilinçli ve kendinin – ailesinin geleceğine yatırım yapan bir toplum olma noktasında farkındalığı arttırmaktır. Fırat Çakır Akademi, Sağlıklı Yaşamanın doğru adresidir olarak bir akademiden fazlasıdır.

Misyonumuz: Kendini yenileyen, gelişen ve geliştiren kadrosu ile süreklilik arz eden bir yapıya sahiptir. Yapılmayanı yapan, en iyiyi arzulayan, hayal ve hedeflerini sürekli canlı tutan bir mekanizmadır. Kitap, eğitim, seminer ve bireysel seanslarla kişilerin ve toplumun sağlıklı yaşamasını amaçlar. Sosyal medya ve yazılı – görsel tüm basın kurumları ile uyum içinde çalışır. Kadrosundaki her birey ne yapacağını bilmekle beraber ne yapmayacağını da bilir. İçinde sevgi, saygı, hoşgörü ve çeşitlilik hakimdir.